Makijaż

makijaż

Co to takiego ten cały makijaż? Moim zdaniem to upiększenie kobiety, ukazanie jej od jak najlepszej strony. Każda kobieta jest piękna, jednak uważam, że każda z nas powinna poświęcić chociaż te przysłowiowe 5 minut na poranny makijaż, tak aby w ciągu dnia wyglądać olśniewająco. Makijaż to lepsza wersja samej siebie. Niektórzy ludzie postrzegają makijaż jako coś złego, jako „oszustwo” lub „robienie z siebie sztucznej lalki”. To błąd. Makeup ma sprawić, że kobieta będzie czuła się jeszcze lepiej w swojej skórze, będzie zadbana i piękna. Technik aplikowania makijażu jest wiele- codzienny, wieczorowy, mociejszy, lżejszy, zależy, na jaką okazję się przygotowujemy i w czym czujemy się najlepiej.

To makijaż jest dla nas, nie my dla niego. Jeśli ktoś czuje się lepiej w mocnym makijażu na codzień, na przykład mocno kryjącym podkładzie, konturowaniu, mocniej namalowanych brwiach- nie ma nic w tym złego! You go girl! Społeczeństwo postanowiło nałożyć łatki na ludzi: kobieta pomalowana mocniej to „tapeciara”, a kobieta malująca się delikatniej lub niemalująca się wcale to „chłopczyca”. Nie jesteśmy w stanie wszystkim dogodzić, dlatego nie warto słuchać i przejmować się opinią innych ludzi, tylko zająć się swoimi sprawami i potrzebami. Sam proces makijażu nie jest łatwy, a podczas badań okazało się, że zaledwie około 30% kobiet potrafi sama go wykonać.

Z przeprowadzonych badań wynika (jeśli chodzi o Polki), że:

Zrzut ekranu 2018-06-15 o 17.51.44

  • średnio od 10 do 20 minut zajmuje im wykonanie codziennego makijażu
  • wykonują go żeby czuć się pewniej, wyglądać atrakcyjniej, zakryć niedoskonałości, podkreślić urodę, wyglądać młodziej
  • większość z nich zaczęła swoją przygodę z makijażem w wieku 14-17 lat
  • większość z nich maluje się praktycznie codzienie
  • najczęściej wykonują go w domu lub w pracy/szkole
  • najpopularniejszymi kosmetykami wśród nich jest tusz do rzęs, podkład, puder, kredka do oczu, cień do powiek i pomadka.

Tylko 17% kobiet w Polsce używa bazy pod makijaż. Jest to ogromny błąd, za który płaci nasza skóra. Więcej o tym przeczytacie w moim wpisie.

Badania wzięte ze strony polki.